Bandırma Erdek Ocaklar Tanıtım

BandırmaMarmara Denizi kıyısında, Balıkesir iline bağlı bir sahil ilçesidir. 150 bine yaklaşan nüfusuyla kalkınmış ve gelişmiş bir şehirdir. Nüfus ve gelişmişlik bakımından Türkiye'nin önde gelen ilçelerindendir. Son yıllarda hızla gelişen Bandırma, aynı zamandaTürkiye'nin en büyük limanlarından birine de sahip olan bir ilçedir. Bandırma limanına her gün düzenli olarak İstanbul'dan Feribotseferleri yapılmaktadır. Ayrıca her sene büyük yoğunluk ile turistlere ev sahipliği yapmaktadır.1992 yılında ise Marmara bölgesinin en çok turist alan ilçesi seçilmiştir. 2014 yılı resmi nüfus'u 143 bin olarak belirlenmiştir, gayri resmi nüfusu ise 200 bine yaklaştığı tahmin edilmektedir.

 

Erdek ilçesinin içinde bulunan Ocaklar tatil beldesi Kapıdağ yarımadasının batı sahilinde yer almaktadır. Ocaklar Erdek'in kumsalı ve eğlence mekanlarıyla ünlü tatil beldesidir.

 

   Güzel beldemiz "Ocaklar" adını dağlık kısımlarında bulunan granit taş ocaklarından almıştır. Bu granit taş ocağını Ocaklar'a geldiğinizde rahatlıkla görebilirsiniz. 3 km'lik sahili temiz kumsalıyla kaplıdır.

 

   Benzersiz güzellikte kumsalı ve denizinin temizliği ile yaz sezonunda oldukça yoğun bir hareketlilik kazanır. Türkiye'nin her yerinden tatilseverler Ocaklar'a akar.Ocaklar beldesinin sahil şeridinde bir çok eğlence mekanı ve çay bahçesi bulunmakta olup hem huzurlu hem eğlenceli tatil yaşarsınız.

 

 

   Ocaklar'da tatil yaparken dilerseniz rahatlıkla Erdek'e geçip Erdek'i gezebilirsiniz. Hem Erdek'e yakınlığı hem de Erdek kalabalığından uzaklığı Ocaklar tatil beldesinin avantajlarından biridir.

 

   Özel aracınız varsa bol oksijenli Kapıdağ yarımadası turu atabilir, Kapıdağ köylerini gezebilirsiniz. Mavi yolculuğa ve tekne turlarına çıkacaklar için kum plajlı ve korunaklı koylar mevcuttur. Ocaklar'a bekliyoruz!

 

 

   Ocaklar'ın Sürekli Kontrol Edilen Temiz Denizi

 

   Erdek Ocaklar tatil beldesi 2008 temmuz ayında Turizm Bakanlığı tarafından Mavi Bayrak almıştır. Ocaklar beldemiz Marmara'nın en temiz denizine sahiptir! En küçük bir atığın bile sızmadığı denizimizde Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü’nden gelen yetkililer, 14 günde bir, deniz suyundan numuneler almaktadır.

 

 

   Ocaklar beldesi denizinin temizliğinin en önemli nedenleri şunlardır: Denize atıklar bırakılmaz. Bölgede sanayi tesisleri ve fabrikalar bulunmaz. Belediye temizlik birimleri görev yapar. Belli dönemde karadan denize doğru esen güçlü poyraz rüzgarı hem sahili süpürür hem de denizde oluşan yosun gibi doğal kirlenmeleri de temizler.

 

   Ocaklar denizinin sığlığı sayesinde yüzme bilmeyenler bile girebilir. Yüzme öğrenebilir. Denizde her türlü su sporlarını ve banana, hamburger gibi su eğlencelerini yapmak mümkündür. Rüzgar sörfü ve amatör olta balıkçılığı için de uygun olan denizde kano, deniz bisikleti gibi aktiviteler mevcuttur.

 

 

   Ocaklar'a Erdek'de kalan tatilseverler de mutlaka uğrayıp denize girer. Çünkü Ocaklar doğa ve denizin kucaklaştığı benzersiz bir tatil cennetidir.

 

   Ocaklar'da Her Akşam Her Yaşa Hitap Eden Eğlenceler!

 

 

   Akşamüstü başlayıp gece yarısına kadar süren, her yaşa ve her kesime hitap eden eğlence mekanları vardır. Canlı müzik, Özgün müzik, taverna müziği, arabesk, sanat, halk müzikleri, pop, disco, salsa vb. gibi müziklerin icra edildiği gazino, disco ve çay bahçelerinde uygun fiyatlarla geceyarısına kadar eğlenebilirsiniz.

 

   Üstelik eğlence mekanları Türkiye'deki diğer tatil beldelerinin eğlence mekanlarına oranla çok ucuzdur. Evde yemek yapmak istemeyenler için karadeniz yemeklerinden, et-balık yemeklerine kadar her türlü lokanta mevcut olup fiyatları da çok uygundur. Ayrıca kahvaltı için pastahane, börek yerleri bulunur.

 

 

   Kısaca Ocaklar'da çok ucuza çok eğlenceli tatil geçirmek tamamen mümkündür. Gençlere hitap eden süper eğlence, disco mekanları mevcut olup çevre il ilçelerden günübirlik ya da hafta sonu tatilini geçirmek isteyenler akın etmektedir.  Ayrıca evlilik yıldönümü, balayı çiftleri, nişan gibi özel dönemler için de unutulmaz bir tatil geçirilebilinir.

         İstanbul'da oturuyorsanız Bandırma'ya ,Erdek Ocaklar'a İDO hızlı deniz otobüsü ile haftasonu tatili kaçamakları yapabilirsiniz. Cuma akşamı gelip, Pazar akşamı istanbul'a dönebilirsiniz.

www.saglikpansiyon.com


 

Bandırma Öğrenci Apartları hakkında detaylı bilgi için bizlere hemen ulaşın! BİZE ULAŞIN!